Roubenka Brocno

Roubenka Brocno

Stojí na kopci za lesem, kousek od kapličky a nejen vypadá, ale snad i doopravdy je – pohádková. Nachází se v malé vesničce Brocno, kousek od Štětí, na rozhraní dvou krásných regionů se zcela odlišným přírodním rázem – Kokořínska a Českého Středohoří. Pane a paní říká manželům Benešovým.

Chalupa pochází z roku 1689, přistavěna a rozšířena byla v roce 1697. Houfně chátrat začala až po druhé světové válce, po odchodu původních obyvatel. Tehdy na ni dolehla těžká historie Sudet. Noví nájemníci dům hodně zdevastovali, dokonce vyřízli i některé nosné trámy. Obrat k lepšímu nastal až v roce 1971, kdy objekt koupili chalupáři z Prahy a provedli v něm rozsáhlou rekonstrukci. Bohužel některé zásahy byly i tak dost necitlivé, takže i noví majitelé Benešovi měli opravdu co na práci.

A dokázali téměř neuvěřitelné. Vkusně a stylově skloubili staré a původní s novým, vyrobeným v retro stylu: Měli to těžší o fakt, že chalupa je památkově chráněna, tudíž vše muselo také podléhat schválení památkářů. Nakonec do místností mimo stylový nábytek, vybavení a další…, takto osadili i vypínače a zásuvky Fontini. Celá stavba tak kromě funkčnosti a příjemného pocitu z ní samotné, získala až téměř pohádkový nádech.

Zajímavostí určitě je, že paní Benešová patřila v roce 2008 k našim prvním zákaznicím. Vypínače Fontini si natolik zamilovala, že si pro ně chtěla jet sama až do Katalánska ve Španělsku, odkud pocházejí. To jsme jí ale záhy rozmluvili a zboží jsme dle jejího přání objednali a dovezli.

 Nyní už nejen zdobí ale i k užitku slouží v jejich neodolatelné roubence.

Nyní už nejen zdobí ale i k užitku slouží v jejich neodolatelném domově, který je navíc útočištěm pěkného stádečka. Aneb, co se děje v roubence a jejím okolí dnes, můžete vidět zde.

#
Roubenka manželů Benešových v Brocnu
#
Průčelí a vstup do roubenky
#
Vypínače a zásuvka Fontini z řady Venezia s rámečky Garby Colonial
#
Kuchyňské zátiší - s vypínači Venezia a dvojrámečkem Garby Colonial
#
Jedna s pokojových instalací - opět Vnezia a Garby Colonial
#
Zásuvky Venezia - anténní a klasická
#
A opět vypínač Venezia s rámečkem Garby Colonial