Rodný dům J. G. Mendela v obci Vražné

RODN+DM+JGM+-+POHLED

Až se někdy vydáte na výlet do oblasti Poodří – Moravské Kravařsko a budete chtít vidět naše retro vypínače Fontini z řady Garby Colonial v interiéru, určitě navštivte v obci Vražné, v místní části Hynčice, rodný dům zakladatele genetiky Johanna Gregora Mendela. V letech 2005–2007 byl objekt zásadně rekonstruován a v dnešní podobě je významným kulturním a turistickým cílem regionu.

Jde o rolnický statek, jehož založení lze odvozovat někdy kolem roku 1600. Tady se v roce 1820 narodil manželům Antonu a Rosině Mendelovým syn – Johann, jenž svou prací významně přispěl k základům moderního vědního oboru současnosti – genetiky.

Najdete zde jak muzejní expozici o životní dráze světově uznávaného vědce a průniku výsledků jeho díla do současného šlechtitelství na Moravě., tak statek také nabízí také možnost ubytování, pořádání seminářů, školení, školních výletů, rodinných oslav, svatebních obřadů,… ve Velké stodole jsou pořádány také výstavy obrazů, plastik, sochařských děl, rovněž koncerty či společenské akce. Je koncipován také jako základna pro cyklisty a jejich výlety po regionu.

Jsme hrdí na to, že jsou naše vypínače Garby Colonial součástí takovýchto rekonstrukcí.

#
Detail vypínače Fontini Garby Colonial v interiéru domu
#
Detail vypínače Fontini Garby Colonial v interiéru domu
#
Vypínače a zásuvky Fontini Garby Colonial v interiéru domu
#
Detail vypínače Fontini Garby Colonial v interiéru domu
#
Pohled na Rodný dům J. G. Mendela z ptačí perspektivy
#
Rodný dům J. G. Mendela