Showhome Hrabinská

článek v blogu - rekonstrukce showhome

Myšlenka ukázkového showhome s instalací našich produktů vznikla někdy v tomto předvánočním čase loni, a sice když jsme byli spíše nedobrovolně donuceni během půl roku vyřešit naše nové bydlení dva v jednom. Dva v jednom proto, že většinu času pracujeme z domova, takže nám bydlení slouží i jako zázemí pro kancelář a pracovní část života. Do hledání „toho pravého“ místa a prostoru jsme se pustili s nebývalou vervou a na jaře následujícího roku 2018 jsme jej i našli.

Vypadal spíše k pláči než k nějakému výskání. Rozhodně nebyl k bydlení ani k obývání a už vůbec ne k reprezentaci. Nicméně, byla to výzva a my jsme se do ní rozhodli pustit. Zařídili jsme si hypotéku a našetřené peníze použili na rekonstrukci, která byla opravdu více než nutná. Pak už stačilo jen sehnat slušnou stavební firmu a pustit se nejdříve do totální demolice – posléze do nového vybudování, hlavně bytového jádra a některých příček, které jsme dispozičně chtěli řešit poněkud jinak, než byly nastaveny původně. Celé to stavební šílenství trvalo téměř půl roku a stálo nás to hodně nervů, neplánovaných vyjížděk, víkendových a nočních zásahů, hádek a stížností sousedů a také nečekaných víceprací, které jsme si vykoledovali díky šikovnosti zaměstnanců stavební firmy. Byly to nervy a adrenalin, to každopádně.

článek v blogu - rekonstrukce showhome

A kdybych to měla celé shrnout, šlo o období, ve kterém jsem si já osobně připadala jako uklízečka na plný úvazek a Milan jako údržbář na volné noze a hodinový manžel v jednom. Někdy na přelomu května a června se pustil Milan do přípravy kabeláže a natažení nových rozvodů elektřiny. Trvalo mu to s mým bratrem zhruba týden. Když jsem po tom týdnu viděla chapadla kabelů trčící z rozvaděče v chodbě, nechápala jsem, jak to do něj časem všechno nacpe. Konečně se ale začala rýsovat realizace tzv. inteligentního ovládání domova, mohli jsme objednat porcelánová tlačítka, zásuvky a rámečky z řady Fontini Garby Colonial, porcelánová svítidla Aldo Bernardi a spotřebiče, které jsou pro běžný běh domácnosti nezbytné. A mohli jsme se konečně i rozloučit se stavaři… Po pravdě jsme byli rádi, když po ukončení stavebních prací vše proběhlo v míru a klidu. Po několikeré opravě našich zcela nově vylitých zrekonstruovaných podlah a vyrovnávání nově nahozených omítek jsme toho už všichni měli dost. Byla polovina září, čas nás mírně tlačil, a měli jsme před sebou toho ještě mnoho.

článek v blogu - rekonstrukce showhome

Nicméně, … podhledy, obklady, malování, osazení spotřebičů, montáž svítidel a následná montáž jednotlivých ovládacích prvků – to už pak vše probíhalo v celkem rychlém sledu a zcela a úplně v naší režii. Já jsem natírala a mořila rámečky a asistovala u čeho se dalo. Následně se dolaďoval interiér, namontovali nám novou kuchyň, dveře a zárubně, kamarád položil podlahovou krytinu, koberec a Milan programoval a programoval. Krabička s nápisem LOXONE se žhavila a chapadla kabelů pomalu mizela v krabici rozvaděče. Pomalu a jistě to začínalo fungovat. Měli jsme světlo, teplou vodu a zapojeny všechny spotřebiče. Na konci října jsme se mohli konečně nastěhovat. Nebyla to žádná akce „kulový blesk“ nýbrž pomalý proces – všechno sami a ve dvou, tedy kromě velkého nábytku – s tím si poradilo několik svalnatců ze stěhovací firmy.

článek v blogu - rekonstrukce showhome

Dnes už jen dolaďujeme detaily. Je jich více, než by se původně zdálo, ale už nás nic netlačí a jedeme tzv. na pohodu. Showhome stojí a je naší pýchou. Je po všech směrech zázemím a také domovem, ve kterém se konečně obrazně řečeno s námi zabydleli mimo jiné i náš Montek a Kapuletová. Kdo nás sledoval v loňském roce jistě ví, o kom je řeč a pro ty, co nerozumí je znovu představujeme v tomto příběhu.

Za tým Neno design Ltd. Zuzana a Milan

.

článek v blogu - rekonstrukce showhome