Blog

Vypínače s tradicí = 1950 Collection

Zakázkový vypínač řady 1950 Collection Font Barcelona

Chcete-li mít doma kus tradice a historie je volba kolekce vypínačů Fontini z řady 1950 Collection přesně to pravé pro vás. Juan Font Gonzales, zakladatel firmy Fontini se právě v roce 1950 rozhodl vyrobit několik prototypů designových vypínačů, které se měly stát ozdobou a chloubou každého interiéru. Už tehdy se mu to dařilo skvěle, vypínače se prodávaly a dědův sen se pomalu naplňoval. Nicméně časem je vystřídaly jiné a modernější modely… Až se 60 let poté, v roce 2010, již třetí generace Fontů – konkrétně vnuk rodiny Fontů Roger Gasula Font, rozhodl právě k tomuto snu vrátit, navázat na něj a pokračovat tak v tradici, která byla a je neodmyslitelně svázána s jejich rodinou.

Když jsme navštívili zázemí firmy Fontini v Barceloně na jaře roku 2017, sami jsme mohli obdivovat nejen původní návrhy pana Gonzalese, ale také třeba i takové technické klenoty, jakým je starý měřicí přístroj na zkoušení veškerých typů tehdy vyráběných vypínačů. Odkaz rodinné tradice a jeho síla je tam znát na každém kroku. Je cítit i z jednotlivých vyprávění zaměstnanců, ve veliké většině členů rodiny.

Fotografie historických kusů 1950 Collection/Barcelona 2017

Historie zakázkových vypínačů kolekce vypínačů 1950 Collection Font Barcelona

Chcete-li vyzkoušet model z kolekce vypínačů 1950 Collection „přímo na zdi“ můžete si do svého telefonu či tabletu stáhnout aplikaci s tzv. rozšířenou realitou. Díky ní si tak po přiložení pomocné značky na zeď a následnému zaměření telefonem můžete vypínač okouknout přímo v místě, kde jej budete chtít instalovat.

Odkaz najdete po kliknutí na obrázek:

iPhone Screenshot 1

Nové modely z roku 2010 jsou již samozřejmě vyráběny z modernějších materiálů a za pomocí modernějších technologií, přesto je za nimi skryta tradice a k té se váže spoustu lidské práce a neobvyklé péče. Dovolujeme si tvrdit, že právě v tom je kouzlo neodolatelnosti a jedinečnosti, navíc s nádechem luxusu a čistoty.

Kolekce je charakteristická svým art deco provedením a masivním, přesto zdobným vzhledem, jemuž jednoznačně dominuje ozdobný reliéf po obvodu rámečku. Charakteristická je pro ně střídmost a jednoduchý propracovaný styl, který klade důraz především na kvalitu materiálů a jejich následné precizní zpracování. Výroba krytu probíhá obdobně jako výroba krytu u kolekce 5.1 Collection. Taktéž je obrovským několikatunovým lisem do požadovaných rozměrů vyseknut z poctivého kusu surového mosazného plechu, na nějž je současně vyražen i ozdobný motiv reliéfu. V dílně se pak, už menším lisem v tomto polotovaru vysekávají otvory pro vypínače nebo zásuvky. Dále se pak takto hrubě opracovaný kryt hladí, čistí, dolešťuje a galvanicky povrchově upravuje do čtyř typů povrchových vzhledů antická bronz, saténový nikl, grafit nebo zlatá mosazná.

Fotografie lisu a výroby 1950 Collection/Barcelona 2017

Výroba zakázkových vypínačů kolekce vypínačů 1950 Collection Font Barcelona

Než je definitivně zabalen a odeslán k zákazníkovi podléhá ještě finální kontrole, znovu je vyčištěn, naleštěn, a nakonec opatřen ochrannou přepravní fólií. V ní je vložen do balení, jež je také doplněno o ostatní funkční komponenty (strojky, páčky, tlačítka či zásuvky) přesně dle objednávek. Nic z tohoto procesu nedělají stroje, jde o ruční balení s bonusem navíc, a sice s jemnou péčí, kterou si tyto luxusní kousky rozhodně zaslouží.

Série se symbolicky a také i prakticky propojila se jménem Swarovski, jež je známo svým kvalitním opracováním krystalů. Ovládací páčku vypínače lze totiž osadit právě krystalem Swarovski a vytvořit tak jedinečný a unikátní kousek právě pro vás.  V nabídce je pět barevných variant krystalů. Názvy hovoří jasně bílý měsíční svit, černý diamant, modrý indický safír, žlutý coloradský topaz a rudé siamské světlo. Mnozí zákazníci u koupě více páčkových vypínačů využívají důmyslně barvy krystalů, a sice jako rozlišovače u jednotlivých okruhů či funkcí.

Lis, leštění a osazování páčky krystalem Swarovski

Výroba zakázkových vypínačů kolekce vypínačů 1950 Collection Font Barcelona

Už je pak více než akceptovatelné, že si za takto vybraný produkt trochu více zaplatíte a pochopitelné že si na něj počkáte přibližně měsíc (konkrétněji cca 6 týdnů).  Dostanete totiž opravdu tradiční výrobek ve stylu art deko – moderní kousek s nádechem starých dobrých časů. Dovolujeme si říct, že i ve 100% kvalitě a navíc v ozdobném stylovém balení s logem celé kolekce 1950, které je určeno a vyrobeno přesně pro ni.

Váš tým NeNo design Ltd.

Více o produktech z kolekce 1950 Collection a o tom „jak na ně“ najdete na našem e-shopu.

Hotové výrobky z řady 1950 Collection

Zakázkové produkty kolekce vypínačů 1950 Collection Font Barcelona
<< zpět