Vypínače na filmovém plátně

30-306-21-2 Full - kopie

Koukáte na seriály? My poslední dobou docela dost. Objevili jsme totiž kouzlo krátkých cca hodinových dílů, u kterých se dá s přehledem po práci udržet pozornost, aniž byste se odebrali „do věčných lovišť“ spánku. I když přiznám se, že počáteční zájem o nejeden z nich byl z velké části profesní. Jak už to tak bývá, práce nás dovedla k zálibě a záliba zase k práci. Aneb nic není náhodné. Zvláště když se občas stane, že nám zavolají filmaři, nebo spíš někdo od produkce a potřebuje doladit dobový interiér. Vždy hlavně rychle. A naši hrdinové (rozumějte vypínače a zásuvky Fontini), se do toho jak jinak než rádi a s vervou pustí. Sice v uvozovkách hrají jen v malých komparzních rolích, ale i to se počítá.

Tak jsme se před nějakým tím rokem, dvěma zpátky poprvé naladili na První republiku. Věděli jsme, že kromě oblíbených hereček a herců zde budou také k vidění naše vypínače Garby. Zasedli jsme tedy k monitoru, poněvadž doma televizi nemáme a průzkum byl zahájen. Mockrát jsme se přistihli, že namísto replik a děje hledíme po stěnách a zkoumáme místnosti, a namísto poslechu dialogů spíše výskáme, zastavujeme obraz a přetáčíme jej zpět ve snaze zachytit naši „hvězdu“ v co nejlepším světle a ostrosti. Pak už jen stačilo použít na klávesnici tlačítko PrintScreen a bylo. Rázem jsme se cítili jako slavní či neslavní (jak kdo chce) Paparazzi.

Postupně se tak naše holky a kluci začali objevovat i v dalších kouscích, jako je např. seriál Přístav (Fontini Garby), Doktor Martin (Fontini Garby a Garby Colonial) anebo společností National Geographic natočený seriál Genius o Albertu Einsteinovi (Fontini Dimbler). Tam byly Dimblery zejména v Ensteinově pracovně a musíme uznat, že jim to vážně moc slušelo. Až tak, že jsme je skoro ani nepoznali.

Věříme, že přinejmenším tak to našim produktům sluší i u vás doma. Že vám hrají, jak se říká do noty a že jsou i pro vás stejnými hvězdami, jako jsou ty filmové kousky pro nás.

Váš tým NeNo design Ltd.

#
Vypínač Garby v interiéru ze seriálu První republika
#
Vypínač Garby od Fontini v interiéru ze seriálu První republika
#
Vypínač Garby Colonial od Fontini v interiéru ze seriálu Doktor Martin
#
Vypínač Garby od Fontini v interiéru ze seriálu Přístav
#
Vypínač Dimbler od Fontini v pracovně Alberta Einsteina v seriálu Genius