Blog

Všemi smysly k vám

Titulní strana letáku kolekce zakázkových vypínačů 5.1 Collection Font Barcelona

Kolekce luxusních minimalistických designových vypínačů 5.1 Collection od Font Barcelona je doslova a do písmene vymazlená. A snad i proto hned po uvedení na trh v roce 2012 dostala ocenění Red Dot Award: Product design 2013.

Víte, co se děje, než se zakázkové produkty dostanou k vám domů? Pak je tento článek určen přesně vám a můžete se směle začíst. A chcete-li si vyzkoušet váš vysněný vypínač „přímo na zdi“ můžete si do svého chytrého telefonu či tabletu stáhnout aplikaci s tzv. rozšířenou realitou. Díky ní si tak po přiložení pomocné značky na zeď a následnému zaměření telefonem můžete vypínač okouknout přímo v místě, kde jej budete chtít instalovat.

Odkaz najdete po kliknutí na obrázek:

 FONT 5.1 aplikace pro Iphone

IOS App FONT 5.1

Při výrobě produkt projde několika složitými etapami mechanické a povrchové úpravy a dovolujeme si říct, že si právě na váš vybraný vypínač sáhnou i desítky lidských rukou. A právě v tom je kouzlo její neodolatelnosti a jedinečnosti. Už při výběru a objednávce si můžete doslova kreativně zařádit. Kryt nebo také rámeček v několika designech na výběr si zkrátka sestavíte přesně tak jak potřebujete nejen co se týče funkčnosti a osazení, ale také tak, jak by se vám esteticky líbil ve vašem interiéru. Na výběr se nabízí z maximálního počtu 5 komponentů (kryt, páčka, kroužek, rámeček, strojek) v různých barevně kovových provedeních. Kolekce tak opravdu ve všech směrech dostává naplnění podtitulu svázaného s názvem 5.1 Collection, který zní: „Pět smyslů, jeden produkt.“   Pak vám vypínače už  jen naceníme a když s cenou souhlasíte, rozjede se proces výroby. A právě o něm konkrétněji dále.

Kryty těchto vypínačů jsou totiž pořádným poctivě tlustým kusem materiálu, který je nejdříve třeba několika tunovým lisem vystřihnout přesně do požadovaného rozměru a posléze do něj opět s maximální přesností vyfrézovat a vysoustružit požadované otvory dle konkrétního osazení vypínači, zásuvkami či tlačítky. Děje se tak na přesných mechanických mašinách a lisech. Každý takto ustřižený a předpřipravený kus je následně pečlivě přeměřen, posléze ručně opracován dohladka a zbaven nerovností, a nakonec také zbaven všech nečistot. Teprve až poté putuje do galvanické lázně nebo je práškově barven a jeho povrch je dále upravován na vámi požadovaný vzhled. Je to tak trochu krásná alchymie, u které se z neopracovaného hrubého kusu stane krásná „labuť“ v podobě designového skvostu.

Detaily z procesu výroby kolekce 5.1 Collection Font Barcelona

Výroba zakázkových vypínačů 5.1 Collection Font Barcelona

Každý tento kryt je pak znovu ještě finálně důkladně překontrolován, vyčištěn a naleštěn…, poté opatřen ochrannou fólií. V ní je vložen do balení, jež je doplněno o ostatní funkční komponenty (strojky, kroužky, páčky, rámečky…) přesně dle vašich objednávek či chcete-li dle objednávek obecně. Vše se opět děje ručně a s pečlivostí, kterou si tyto luxusní kousky rozhodně zaslouží.

Výroba zakázkových vypínačů 5.1 Collection Font Barcelona

To, že si za takto vybraný produkt trochu více zaplatíte a že si na něj počkáte přibližně měsíc (konkrétněji cca 6 týdnů) je tedy fakt, dá se říct přijatelný a akceptovatelný.  Dostanete totiž opravdu vytříbený a dovolujeme si říct i 100 % kvalitní produkt, který bude ozdobou vašeho interiéru po dlouhá léta.

Strojky jsou kapitolou samy pro sebe. Firma Fontini za léta výroby tisíců vypínačů vyvinula materiály, které zaručují bezporuchovost a může tak garantovat jejich mnohaletou funkčnost a spolehlivost. Za poslední dva roky došlo ještě k dalším inovacím a strojky byly zvětšeny, mají hladší a tišší chod. Za dobu našeho prodeje (což je přibližně 5 let) jsme na ně ještě nikdy neměli žádnou reklamaci. Naopak, ač to může znít, že se chlubíme tak trochu cizím peřím… dostali jsme řadu spokojených a pochvalných odezev.

Právě ty (ale nejen ty) jsou pro nás impulzem k další snaze a činnosti, jak vám dát za vaše peníze víc než jen standardní zboží. A to také tak trochu v souladu s heslem o pěti smyslech… Jen my jich do toho rádi dáváme víc. Zkrátka to, co děláme, děláme smysly všemi.

Více o produktech z kolekce 5.1 Font Barcelonaa o tom „jak na ně“ najdete na našem e-shopu. 

Váš tým NeNo design Ltd.

Z naší návštěvy výroby 5.1 Collection Font Barcelona ve Fontini v Barceloně

Výroba zakázkových vypínačů 5.1 Collection Font Barcelona
<< zpět