Rychlá Bratislava

článek v blogu - návštěva Bratislavy

Výlet na Slovensko byl zjednodušeně řečeno rychlý. Trochu jsme si zahráli na expresní dodávkovou službu, nabalili zakázku vypínačů z kolekce 5.1 Fontini Barcelona, k tomu dva kufry se vzorky, tašku katalogů a vyrazili. Cesta po dálnici E75 na Slovensku se s tou naší dálniční automobilovou turistikou nedá srovnat. Provoz byl mírný, omezení minimální… a my měli dostatek času na oběd v Dubnici nad Váhom a následnou vycházku do lázeňského městečka Trenčianské Teplice – dost vzdáleně podobnému našim Luhačovicím. Ač to píšu velmi nerada, největší dojem z tohoto nečekaného výletu, v nás zanechala konzumace lázeňského oplatku s citronovou náplní. Ten v Luhačovicích, co si pamatuji, nedostanete… a nutno říci, že byl opravdu dokonalý. Plni netradiční chutě s trochou bolavého akcentu se zašlé nádhery (tak trochu na úkor oprav a staveb luxusních hotelů) rozpadajících se historicky a architektonicky zajímavých staveb, … jsme vyrazili dále. Cíl cesty – hlavní město – Bratislava.

Přivítala nás bleskově. Zaparkovat někde, kde bychom nezaplatili euro za 5 či 15 minut stání, se jevilo nemožné. Nicméně zákazník nás nakonec nasměřoval do úzké uličky vedle jakéhosi nákupního centra. Luxusní hotel s nástavbou, do které byla určena naše zakázka, byl hned naproti. Takže jsme jen přeběhli a mohli tiše objevovat krásu italských mistrů. Už ve vstupní hale v podobě řady lustrů značky IL FANALE se zeleného a průhledného skla. S lesklými vzorkovými kufříky v rukou jsme si připadali tak trochu jako gangsteři, ale vyvážil to náš vzhled a nadšení, neboť zmínění by se zcela jistě nedojímali nad nějakými světly, štukami a jinými detaily.

Následná schůzka pak proběhla velmi rychle. Vpadli jsme přímo do schůzky realizačního týmu. Po krátkém vzájemném představení jsme vypili kávu, ukázali obsah kufrů, předali zboží a tašku s katalogovým servisem a ve vší slušnosti jsme… jak se u nás říká „vypadli jak z prázdného kina“.  Ještě nás pan realizátor projektu zavedl za roh do kavárničky St. Germain, kde jsme si dali zákusek a pokochali se našimi vypínači Venezia ve velmi stylovém interiéru

Interiér kavárny St. Germain v Bratislavě

článek v blogu - návštěva Bratislavy

Zbytek dne pak už patřil jen nám a městu. Ubytovali jsme se a jali se objevovat krásy Starého Města, vyšli si pod Bratislavský hrad, prošli se uličkami, a nakonec si v příjemné stylové restauraci dali tradiční slovenské pochoutky – halušky s brynzou, pirohy a střapačky se zelím.

Náš večerní výlet v ulicích hlavního města

článek v blogu - návštěva Bratislavy

Druhý den a druhá schůzka – tentýž kvalt. S developerem se asi půl hodiny procházíme interiérem luxusní nástavby. Vše je tu nové a přepychové a vypadá to, že tady budou i naše zakázkové vypínače z kolekce BRIDGE, které nahradí ty původně namontované, plastové. Hodí se sem. Takže procházíme místnost po místnosti a sepisujeme typy, ujasňujeme si detaily a diskutujeme. Vyjde-li to, bude to hezká zakázka.

Interiér apartmánu v procesu realizace

článek v blogu - návštěva Bratislavy

Životem jemně pulsujícími ulicemi Bratislavy se pak pěšky přesouváme do podzemního parkoviště hotelu k autu a vyrážíme domů. Čeká nás práce na nacenění a vykomunikování další hezké zakázky. Těšíme se, jako pokaždé. Z obchodu, a především i z osobních vztahů. Na těch, jak se zdá, je postavený základ dobrého obchodu a hlavně pocitu z něj. Protože obchod není jen o nás a o vás, ale o nás společně.

Tak za kým z vás vyrazíme příště?

Váš tým NeNo design Ltd.