Blog

Rodinná tradice

fotografie k článku v blogu

Současný ředitel firmy Milan Bláha hovoří o rodinné tradici a jak jej rodinná tradice inspirovala:

„Jsem již třetí generací elektrotechniků Bláhových 🙂 Začínal jsem již v 80. letech v elektrotechnickém kroužku. Přes klub vědecko-technické činnosti mládeže ve Frýdku-Místku jsem se propracoval až na elektrotechnickou průmyslovku ve Frenštátě pod Radhoštěm, na niž jsem dále navázal studiem na Vysokém učení technickém v Brně.  Odtud jsem se v roce 1995 dostal ke spolupráci s otcem Milanem Bláhou st. V neposlední řadě mám syna, který jednou třeba převezme kormidlo.

Nejstarší generací byl děda Josef Bláha, který pracoval jako elektromontér na stavbě první atomové elektrárně v Jaslovských Bohunicích tzv. Atom 1 – první blok.

File 07.10.15 18 02 08

Fotografie ze stavby první atomové elektrárny v ČSSR (náš děda Josef první zprava)

Prostřední generací je pak otec Milan Bláha, jež pracoval pro Elektrorozvodné závody Brno, později jako elektromontér na dole Staříč  v Ostravsko-karvinských dolech, kde byl ceněn jako inovátor a zlepšovatel. Po naplnění expoziční doby pracoval na vzdělávání zaměstnanců OKD v podnikové škole práce, a to až do revoluce, po které začal v roce 1991 podnikat. Úspěšně podniká dodnes, mj. dodává naše produkty na Slovensko.

Díky táto… :)“

<< zpět