Novinky z kolekce Illustri

Porcelánové svítidlo Linea Matrioške od Aldo Bernardi

aneb Linea Matrioške, Linea Cipolle a Linea Bolle od Alda Bernardi (prohlédněte si katalog zde)

Jste zvědaví, co se pod těmito tak trochu netradičními názvy skrývá? Nebojte, nezměnili jsme sortiment, pouze ho v roce 2017 rozšířili o tři zcela nové řady inovativních a jedinečných moderních svítidel z kolekce Illustri z dílny známého italského umělce Alda Bernardi. Pokud vás zajímá, čím jsou tato nová svítidla zvláštní, čtěte dále…

Moderní řada svítidel Linea Matrioške a Linea Cipolle zaujme svým neotřelým designem provedení stínítka, které je vyrobeno z perforovaného porcelánu. Takto modelované stínítko změkčuje strukturu světla a vytváří jeho zajímavou projekci. Na stěnách v místnosti tak můžete pozorovat vintage efekt jakési světelné výšivky, která zcela přirozeně zapadne do kontextu a nálady interiéru. Povrchové úpravy perforovaných stínítek jsou pak v klasické černé nebo bílé úpravě, obě vždy v lesku nebo matu a v několika glazurách obsahujících ušlechtilé nebo vzácné kovy jako je měď, zlato a platina, které ještě umocňují svítivý efekt.  Aby glazované povrchy vypadaly opravdu dokonale procházejí až pětinásobným procesem výpalu, kdy jednotlivé vrstvy jako podklad, barva, fixační vrstva atd. jsou nanášeny postupně a každá zvlášť je pak vypálena při různě vysokých teplotách. Jedná se o manuálně i časově velmi náročný proces, výsledný povrchový vzhled ale opravdu stojí za to.

Řada designových moderních svítidel Linea Matrioške od Alda Bernardi

Designová porcelánová svítidla Linea Matrioške od Aldo Bernardi

U svítidla Linea Matrioške je tvar stínítka inspirován slavnou stejnojmennou ruskou dřevěnou hračkou. Stejně jako ona se dá obrazně řečeno „vrstvit“ a seskupovat do centrálních osvětlení místností tvořených z kompletu několika vybraných kusů různých velikostí stínítka v různých barevných provedeních. Variabilitě se zde meze nekladou. V nabídce totiž najdete jak 9 variant barevného provedení povrchu, tak ve všech typech i čtyři velikosti stínidel. Výsledný efekt takto seskupených svítidel tak může být skromný nebo také naprosto ohromující – podle počtu použitých kusů. Obdobně je tomu u svítidla Linea Cipolle (v překladu cibule), které svým oblým tvarem pro změnu zase připomíná notoricky známou zeleninu.

Řada moderních designových svítidel Linea Cipolle od Alda Bernardi

Designová porcelánová svítidla Linea Cipolle od Aldo Bernardi

Řada moderních svítidel Linea Bolle pak vyniká jednoduchým, hladkým a kulatým tvarem opět v mnoha barevných variantách a velikostech. Neméně patrným efektním prvkem je pak i lankové zavěšení svítidel s mírně spuštěným kabelem hojně používané právě u těchto moderních typů. Zdrojem světla u všech typů pak může být klasická či LED žárovka ve verzi upevnění závit nebo patice.

Věříme, že se vám nová kolekce z řady Illustri zalíbila stejně jako nám a že tak bude míst možnost zazářit v nejedné domácnosti či reprezentativním prostoru.

Váš tým NeNo design Ltd.

A jako poslední řada moderních designových svítidel Linea Bolle od Alda Bernardi

Designová porcelánová svítidla Linea Bolle od Aldo Bernardi