Blog

Klička, páčka nebo kolébka?

fotkyfoto_fb-20panacek-20otaznik

Co byste volili vy?

My ve firmě jsme se shodli na tom, že tak nějak dáváme přednost kličce anebo páčce, protože dobře vypadají, dobře se na ně sahá a protože jsou tak trochu více či méně retro. A vlastně i zákazníci našeho e-shopu je nakupují a vyhledávají nejvíce. Za zmínku stojí určitě i mechanismus kolébky. Je sice používán u řad vypínačů, které v naší nabídce nenaleznete, ale i pro nás má v sobě kousek nostalgie. To už jenom proto, že je to pěkné slovo a že nás „mladé“ středního věku nasměrovává tak nějak do dětství. A to my máme rádi.

Od určitého věku se totiž v tom retro tak nějak shlédnete. A jak jsme si tak mezi sebou probírali páčky, kličky a kolébky, došli jsme k tomu, že každý mechanismus ovládání má své osobité kouzlo a každý se také zcela přirozeně hodí do jiného interiéru. Těm našim kralují páčky a kličky. Vůbec vypínače jsou dnes ve vývoji úplně jinde, než bývaly. Po velikém bumu bakelitu, umělé hmoty a výrobků z něj, která neminula ani design ovládání světla a stínů, se výrobci nejen pro nás naštěstí navrátili i k přírodnějším materiálům jako je sklo, keramika, dřevo a kov. Že si zákazník malinko připlatí je pochopitelné, ale jak vyplývá (nejen z názoru nás, ale i z vašich reakcí, coby spokojených zákazníků), rozhodně to stojí za to.

vypínače

A tak se můžeme ke světlu či tmě dokolébat, dopáčkovat anebo dokličkovat. Zkrátka jak je libo. (A to zcela úmyslně opomínáme modernější metody dálkových ovládání, ovládání zvukem, pohybem atp.) Pro nás prostě pořád platí stará dobrá klasika. A k té dojdeme jedině tak, že kvalitně zakoupíme, správně zapojíme dráty a bezproblémově osadíme rámeček a mechanismus samotného vypínače… Potom už vše mají v moci jen naše šikovné prsty.

Vezmeme za kličku či páčku a onen tolikrát za život vykonaný tlak prsty, ať už směrem nahoru, dolů či stranou, nakonec tak či tak udělá nám notoricky známé „cvak“. Alespoň pomyslně. A pokoj, dům, pracovnu či hernu pohltí tma nebo je zaplaví světlo….

Nám je milejší světlo. Kličku a pro sichr ještě páčku na to, že nekecáme!

<< zpět