Keramická svítidla POTT

Vybalování stínítek svítidel Spongeup
Logo firmy POTT - Španělsko

Každý rok pro vás chceme objevit něco nového, něco nového vyzkoušet a pak vám to s nadšením nám vlastním moci odprezentovat. Inspiraci hledáme a nacházíme různě sami, ale občas se také stane, že k nám přijde z ničeho nic – jak tomu bylo i v tomto případě, kdy jsme byli osloveni přímo zástupcem firmy Pott.

Nedá se prostě říct, že jsme se k této značce dopídili vlastním úsilím a v potu (či spíš POTTU) tváře, ale že nám byla nahozena jako krásná třpytka na háčku udičky. No, a my jsme se s vervou chytli. Asi proto, že výrobky firmy POTT jednoznačně naplňují ideologii naší značky a jsou prostě každým coulem vyjádřeno mezinárodním výrazem „hand made“.  Navíc stínítka a většina komponentů jsou vyráběna z čistě organického materiálu, kterým je keramická hlína v naturální povrchové úpravě a v s přírodou sladěných barvách.

Výroba keramického stínítka pro svítidlo Flame

Ukázka ruční výroby stínítek pro svítidla Pott

Keramická svítidla této značky se vyrábějí v malém městečku Southers ve Španělsku, kde se tradice výroby keramiky datuje již od doby bronzové. Firma pracuje s využitím dlouhodobě zavedených technik a ve svých výrobcích ztvárňuje typické místní znaky. Od roku 2014 tak za pomoci místních odborníků firma Pott v jednotlivých řadách kolekcí osvětlení přetváří zdejší tradice do moderních trendových designů.

Formy a koncepty jednotlivých řad vznikají ze vztahu mezi designérem a prostředím kolem něj. Všechny detaily kreativního procesu jsou navíc umocněny ruční výrobou a precizním zpracováním. Jak sami tvůrci uvádějí: Každý čtvereční metr země má v sobě něco magického, což vede k jedinečnému zdroji inspirace pro značku a jejího designéra. Místní materiály a tradice lze tak prostřednictvím výrobků – svítidel značky Pott – sdílet se zbytkem světa.

Zleva - řada keramických závěsných svítidel SPONGEUP, SPONGEOH! a stolní lampy NAIS

Koláž svítidel a lampy Pott

Kolekce designových keramických svítidel Pott zahrnuje řadu – stolních lamp NAIS, závěsných svítidel TOTANA, SPONGEUP, SPONGEOH!, SPONGERO!, FLAME a CALÓ. Zejména řady závěsných svítidel jsou variabilní a navrženy tak, aby šla jednotlivá světla různě velikostně i vzájemně kombinovat do sestav tak, aby nejen splnila očekávání zákazníka, ale v konečném důsledku především vynikla v konkrétním interiéru.

Věříme, že stejně jako pro nás, bude i pro vás objevování půvabu keramických svítidel POTT nevšedním zážitkem. My jsme si to při rozbalování vzorků rozhodně, jak je vidět i na obrázcích, užili.

Těšíme se na objednávky na našem e-shopu.

Váš tým NeNo design Ltd.

Rozbalování vzorků keramických svítidel španělského výrobce značky Pott

Radost z vybalování produktů Pott