Blog

Jak se hledá NATUREL?

Vypínač Venezia Fontini

Co uděláte, když máte na skladě řadu vypínačů, které zrovna nefrčí? Leží tam a leží, vy jste jimi okouzleni, ale zákazníky si přesto najít nemohou? Mosazné páčky vypínačů Fontini z řady Venezia vám nedají spát a nakonec vás inspirují natolik, že se z nich rozhodnete svléknout výrobcem daný bakelitový kabátek a dáte jim kabátek fungl nový. A protože váš šéf je tak trochu designér a protože jej baví příroda, vyhraje to na celé čáře kabátek dřevěný. Dáte hlavy dohromady a přemýšlíte, jak byste páčky do dřeva usadili. Přemýšlíte, jak to udělat tak, aby byl takto vzniklý vypínač funkční a stal se ozdobou každého interiéru. Nejdříve trochu malujete, pak navštívíte několik truhlářů, necháte si udělat vzorky, ale pořád ne a ne to být ono…

Až nakonec narazíte na Tondu, který si sám zkonstruoval jakousi obdobu CNC frézy, nic pro něj není problém a je ochoten zrealizovat vaši vizi. Za nějaký čas máte na stole krásné rámečky z bukového a ořechového dřeva s vyvrtanými otvory pro ty vaše zamilované páčky. Nejdříve trochu zápasíte s tvarem. Toník je zavalen prací, každý týden vycházejí z jeho dílny nové a nové kousky. Firma je zavalená vzorky. Jsou všude. Pronásledují vás i ve spaní. Šéfa už byste nejraději zarámovali a usadili také, protože on pořád ne a ne si vybrat.

Až se mu to nakonec přece jen podaří. Vybere pár prototypů a ostatní smete ze stolu.

prototypy rámečků naturel

První prototypy a vzorky dřeva od truhlářů…

S bukem jste spokojeni hned, ale ořechovému dřevu jakoby pořád něco chybělo. Tak se rozhodnete vyzkoušet různé nátěry. Někdo vám doporučí lak, jiný zase vosk a tak natíráte, brousíte a leštíte do úmoru. V celém skladu a na celé firmě to pořádně smrdí různými nátěrovými výpary, všichni jsou špinaví až za ušima, ale přesto je ve vás pořád větší a větší nadšení, že to konečně objevíte.

Nakonec vezmete ten správný vosk, natřete, necháte zaschnout a vyleštíte… a konečně je to to pravé „ořechové“. Struktura dřeva se nádherně vybarví. Do rámečku ihned usadíte páčky. Díváte se na své dílko, uděláte mu první fotku, dmete se pýchou a hlavou už vám běží další plány. Vidíte, jak do dřeva usadíte i modernější typy páček vypínačů Fontini, tentokrát z řady F37. A jdete i dál – do zapuštěných typů, do zásuvek a nakonec i do vystouplého retra. Vzniknou tak i prototypy retro rámečků pro nejprodávanější vypínače Fontini z řady Garby Colonial. Zjistíte, že do bukových a ořechových rámečků nakonec pohodlně usadíte páčky i kličky, a že to navíc i dobře vypadá. Také zásuvky, anténní zásuvky, tlačítka, stmívače atd. Zkrátka téměř celý sortiment vyráběný v řadách Venezia, F37 a Garby Colonial.

Na světě je najednou spousta krasavců a vy se těšíte, až je uvedete na trh.

rámečky naturel

Zkoušíme, usazujeme, pilujeme a vybírámé… co by se nám i vám líbilo…

 

rámečky naturel

Nakonec také vybíráme – ořechové dřevo nás úplně okouzlí…

 

rámečky naturel

Vypínačům Fontini to zkrátka sluší!

A proč NATUREL?

Od slova NATUR, které ani nemusíme vysvětlovat. A také od vyjádření, že když je něco naturelní, je to přirozené a má to povahu. Má to prostě přirozený charakter.

Až vám náš vypínač, zásuvka či jiný produkt z této řady jednou bude společníkem ve vašem domově, věříme, že se vám vybaví i tento příběh a vy si tak uvědomíte, že máte doma velký kus toho našeho naturelu.

kolektiv zaměstnanců firmy NeNo design Ltd.

P.S. A protože jsme firma, která na přírodu opravdu myslí, s hrdostí oznamujeme, že nepovedené kousky dřeva nepřišly nazmar. Děvčata ze zákaznického oddělení díky nim po jeden sychravý večer doma vykouzlily teplo rodinného krbu.

<< zpět